أعوذ بالله من الشیطان اللعین الرجیم

بسم اللّه الرَّحمن الرَّحیم

قبل نوشت: 
هر ایدئولوژی یا تفکری.تکرار می کنم، هر ایدئولوژی یا تفکری که قراره از سطح تئوریک و کتابی بودن فراتر بیاد و وارد زندگی مردم بشه باید قدرت رو در دست داشته باشه.تا بتونه طبق نظر خودش قانون گذاری کنه و کار اجرایی انجام بده.پس نمیشه با قوانین مبتنی بر سکولاریسم زندگی کرد و در عین حال زندگی دینی کاملی داشت!

" به دنبال حقیقت " پیرو پژوهش هایی که برای رسیدن به حقیقت انجام می ده به یه مقایسه ی تطبیقی جالب توجه رسیده.
بیاید حضور دین و میزان تاثیرپذیر بودن و اجرایی شدن و در یک کلام زنده بودن ش رو توی دو تا جامعه متفاوت بررسی کنیم.
یکی جامعه ای که دین در اون قدرت حاکمه رو در اختیار داره و می تونه قواعدش رو به صورت تمام و کمال اجرایی کنه.
یکی هم جامعه ای که مردمش معتقدن دین رو چه به ت و قدرت؟ دین باید کار خودش رو بکنه، دولت هم کار خودش رو.!

دیالوگ های رهبر دینی در جامعه ی اول:
1. 
ما در قضایای ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم؛ نتیجه‌اش هم پیروزی جنگ سی و سه روزه و پیروزی جنگ بیست و دو روزه بود. بعد از این هم هر جا هر ملتی، هر گروهی با رژیم صهیونیستی مبارزه کند، مقابله کند، ما پشت سرش هستیم و کمکش میکنیم و هیچ ابائی هم از گفتن این حرف نداریم. این حقیقت و واقعیت است. اما اینکه حالا حاکم جزیره‌ی بحرین بیاید بگوید ایران در قضایای بحرین دخالت میکند، نه، این حرف درستی نیست؛ حرف خلاف واقعی است. ما اگر در بحرین دخالت میکردیم، اوضاع در بحرین جور دیگری میشد! 
۱۳۹۰/۱۱/۱۴خطبه‌های نماز جمعه تهران

2.
هم آمریکا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستی در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضی، هرگونه ی، بلکه هر گونه تهدیدی، پاسخی خواهد بود که از درون، آنها را از هم خواهد پاشید و متلاشی خواهد کرد.
۱۳۹۰/۰۸/۱۹بیانات در دانشگاه افسری امام علی (علیه‌السّلام)

3.
اگر غلطی از رژیم صهیونیستی سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

4. 
خطاب به دولت سعودی: اندک بی احترامی به حجاج ایرانی موجب عکس العمل سخت و خشن ایران خواهد شد.

اما دیالوگ های رهبر دینی در جامعه ی نوع دوم:

.و چون فرستادگان ما نزد لوط آمدند به [آمدن] آنان ناراحت و دستش از حمایت ایشان کوتاه شد و گفت امروز روزى سخت است.
و (چون فرشتگان به صورت جوانان زیبا به خانه لوط درآمدند) قوم لوط به قصد عمل زشتی که در آن سابقه داشتند به سرعت به درگاه او وارد شدند، 
لوط به آنها گفت: این دختران من.
این ها برای شما پاکیزه و نیکوترند، از خدا بترسید و مرا نزد مهمانانم خوار و سرشکسته مکنید، آیا در میان شما یک مرد رشید نیست؟
گفتند تو خوب مى‏ دانى که ما را به دخترانت‏ حاجتى نیست و تو خوب مى‏ دانى که ما چه مى‏ خواهیم!
[لوط] گفت کاش براى مقابله با شما قدرتى داشتم.
[لوط] گفت کاش براى مقابله با شما قدرتى داشتم.
[لوط] گفت کاش براى مقابله با شما قدرتى داشتم. [آن گاه می دانستم با شما چه کنم]
آیات 78 تا 80 سوره هود/ قرآن 

پ.ن:وقتی قدرت در دست رهبر دینی نباشد.
مجبور است از خودش و از دخترانش (بخوانید دار و ندارش) مایه بگذارد.
وقتی قدرت در دست رهبر دینی نباشد دین به طور کامل اجرایی و عملیاتی نخواهد شد و دینی که اجرایی نشود اثر خودش را نشان نخواهد داد و دینی که اثر نداشته باشد را نمی خواهم!

پ.ن دو: 
و نسل من که در دل این نعمت به دنیا آمده نمی داند چه نعمتی را در اختیار دارد و حفظش چه زحمت ها و خون دل ها می خواهد.
اذکروا نعمة الله علیکم.
و اگر جمهوری اسلامی از دست برود.
بهتر بگویم. 
وای اگرجمهوری اسلامی از دست برود.

پ.ن سه: قدر بدانیم و تلاش کنیم برای اصلاحش. #قوی-شویم.

تا نمی دانم کِی نظرات بسته خواهند بود ان شاءالله.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها